Matematický klokan

Matematický klokan
23. 03. 2021

V pátek 19. března 2021 se naše škola po roční odmlce opět připojila ke školám ...

 

V pátek 19. března 2021 se naše škola po roční odmlce opět připojila ke školám, které se pravidelně účastní matematického KLOKANA. Vzhledem k tomu, že probíhá výuka distančním způsobem, rozhodli jsme tentokrát do této soutěže zapojit všechny studenty vyjma čtvrťáků. Řada studentů si v této oblasti v minulosti příliš nevěřila anebo byla líná věnovat svůj čas matematice, a proto se do soutěže nepřihlásila. Nyní se ukázalo, že i "slabší" studenti mohou v této soutěži dosáhnout na slušná umístění.

V kategorii JUNIOR měřilo své síly 80 studentů z prvních a druhých ročníků. O první dvě místa na pomyslných stupních vítězů se dělí děvčata Aneta Benešová z 1.L a Eliška Kotková z 2.L. Každá získala po 62 bodech. Na třetím místě skončil s 55 body Filip Houda z 1.L. V kategorii STUDENT bojovalo o prvenství 34 studentů ze třetích ročníků. Všechna tři "medailová" místa obsadila děvčata ze třídy 3.L. "Zlatou" si odnáší Nela Cibulská s 43 body, "stříbrnou" Anežka Čadková s 39 body a "bronzovou" Natálie Šípková s 38 body. Všem zúčastněným studentům děkujeme za účast a vítězům gratulujeme!