Europass je prvním jednotným celoevropským souborem dokladů o vzdělání, osobních kompetencích, jazykových dovednostech, odborné kvalifikaci a pracovních zkušenostech jejich držitele.
Jeho struktura je jednotná a od roku 2005 pomáhá nejen zlepšit komunikaci na evropském trhu práce i v oblasti vzdělávání, ale také mobilitu občanů EU, členských států ESVO/EHP, přistupujících a kandidátských zemí na základě dobrovolnosti.
Dokumenty Europassu nejsou novými certifikáty, poskytují však zaměstnavatelům a vzdělávacím institucím transparentní a přehledný soubor všech relevantních informací o držiteli v českém a anglickém jazyce. Tím mu usnadňují prezentovat se a poskytnout o sobě informace tak, aby byly správně pochopeny nejen v jeho mateřské zemi, ale především v zahraničí.
Europass vydává centrálně Národní ústav odborného vzdělávání – Národní centrum Europass ČR.

Více informací naleznete na: www.europass.cz

Masarykova obchodní akademie, Rakovník, Pražská 1222 zajišťuje pro své absolventy Europass (Dodatek k osvědčení pro absolventy SŠ) který obdrží spolu s maturitním vysvědčením. Europass v českém a anglickém jazyce (případně v německém jazyce) je vydáván absolventům všech oborů studia.

 

Europass - OA CJ 2023/2024

Europass - OA ANJ 2023/2024

Europass - EL CJ 2023/2024

Europass - EL ANJ 2023/2024