Finanční gramotnost a finanční trhy

Finanční gramotnost a finanční trhy
13. 12. 2016
Dne 13. prosince proběhla v naší škole série přednášek určená pro studenty ...

Dne 13. prosince proběhla v naší škole série přednášek určená pro studenty 4. ročníků se zaměřením na finanční gramotnost a finanční trhy. Přednáškou nás provázel finanční poradce pan Luděk Devera, který hovořil o pojišťovnictví, bankách, burze a dalších aspektech finančního trhu.

Byli jsme informováni o nástrahách, které mohou být skryté při poskytování finančních služeb klientům ze strany finančních institucí. Také jsme získali cenné rady: například v jaké situaci využít konkrétní úvěr či jak si zvolit spořící účet s nejvýhodnějším úrokem pro danou situaci.

Přednáška byla vedena ve formě volné diskuze se žáky, kteří se aktivně zapojovali do debaty. Žáci byli s přednáškou velmi spokojeni a doufají, že nás pan Luděk Devera nenavštívil naposledy.

Zdeněk Král (4. B)